האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

שדה חובה

להזמנות 09-7457046
מגדל
הבעיה הכספית הנובעת ממצב סיעודי

הבעיה הכספית הנובעת ממצב סיעודי

הבעיה הכספית הנובעת ממצב סיעודי

מצב סיעודי הוא מצב שבו האדם אינו יכול לטפל בעצמו והוא נזקק לעזרה מיוחדת, אם פיזית ואם טיפולית-נפשית. מטופלים סיעודיים יכולים לקבל את הטיפול בביתם או במוסדות סיעוד שונים ובכל מקרה מדובר בהוצאה כבדה במיוחד משום שהעלייה בתוחלת החיים הולכת וגדלה עם השנים, אבל המשאבים הכספיים המחושבים לפי לוחות הפנסיה ומצב בריאותי של אנשים אינם מעודכנים לפי נתונים עדכניים אלה. זה אומר שגם אם תידרשו לעזרה סיעודית קלה יחסית אפילו הפנסיה לא תספיק לכם, ואלא אם כן צברתם נכסים רבים וחסכונות גדולים נוסף על הפנסיה וקצבת ביטוח לאומי, לא תוכלו לדאוג לעצמכם במקרה הצורך, חלילה.

האפשרויות העומדות לרשותכם

טיפול סיעודי בבית כרוך בהוצאות גבוהות של עשרות אלפי שקלים, חלקן חד פעמיות וחלקן קבועות. הוצאות חד פעמיות כרוכות בשיפוץ הבית, הוספת מתקנים או התאמת הבית לאנשים סיעודיים, משום שרוב הבתים אינם מותאמים לאנשים שזקוקים לעזרה מיוחדת בגלל מוגבלויות. זה אומר שהתאמת הבית למוגבלויות פיזיות, אפילו שכיבה ממושכת במיטה, מחייבת התאמה של חדרי השירותים והאמבטיה, המטבח, הרחבת מעברים, מעלונים כתוספת למדרגות, שבילים ללא מדרגות, ריהוט רחב היכול לשאת מתקנים רפואיים שונים וכדומה.

הוצאות חודשיות נוספות

לכך נוספות הוצאות קבועות בכל חודש של שכר המטפלים הצמודים למקרה שאינכם זכאים לשעות סיעוד לפי חוק ביטוח לאומי, או רוצים לוודא שאתם ויקיריכם מקבלים את הטיפול הצמוד הטוב ביותר. בכל מקרה, מדובר בעלות של עשרת שקלים לפחות לחודש גם להתניידות ולכלכלת בית של שני אנשים וצרכים מיוחדים, אם יש כאלה למטופל הסיעודי, כמו תרופות וציוד מיוחד. בכל מקרה, גם מטפל סיעודי מטעם ביטוח לאומי אינו נשאר עם המטופל שעות רבות כך שבכל מקרה תזדקקו להשלמת שעות.

אשפוז מוסדות סיעודיים

המגוון של מוסדות סיעודיים משתרע מהציבורי ועד הפרטי, ורמת השירותים והמתקנים בהם היא בהתאם. בכל מקרה, מוסדות סיעודיים דורשים מחיר גבוה למדי של אלפי שקלים גם אם מדובר במוסד ציבורי הממומן על ידי המדינה העלות שלהם נופלת ברוב המקרים על המטופל עצמו או בני משפחתו, לפי חוק, ואי אפשר להתחמק מכך משום שהמדינה דורשת את התשלום. התשלום יכול לבוא מהנכסים שצברתם, אבל רק אם אכן דאגתם לעצמכם לסכומים גדולים מראש לפנסיה. המדינה גובה מהמשפחה את חלקה בתשלומים למוסד הסיעודי – כ-13,000 ₪, כך שמדובר בהוצאה לא מבוטלת בכל מקרה שחייבים להיערך אליה כדי לא למצוא את עצמכם ללא הטיפול המתאים שתזדקקו לו בבוא הזמן.