האתר אינו נתמך בדפדפן זה
אנא שדרגו לדפדפן חדש יותר
chrome firefox explorer safari opera

שדה חובה

להזמנות 09-7457046
מגדל
ביטוח נסיעות - להתאים את הפוליסה ליעד

ביטוח נסיעות - להתאים את הפוליסה ליעד

ביטוח נסיעות - להתאים את הפוליסה ליעד

פעם היה פשוט לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל, היה ביטוח די סטנדרטי כי הנסיעות היו די סטנדרטיות. רוב הטיולים היו אורבניים או במקומות פחות מתויירים, אבל עדיין, תחושת הבטיחות הטבעית לא הרשתה לקחת סיכונים מיותרים. זה היה בטרום עידן הטלפונים הלווייניים ורכבי השטח המשוכללים ובתי חולים שדה ובתי המרקחת הניידים שכל מטייל שמכבד את עצמו לוקח עמו בתרמיל על גבו. היום המטיילים נוסעי רחוק יותר, הרפתקני יותר, מסוכן יותר, משום שכנראה התחושה שתמיד תהיה דרך להציל אותם, גם אם יקרה להם משהו חלילה, נשענת על הניסיון של מטיילים אחרים בעלי תושייה ועל האפשרויות הנפתחות כיום בפני כולם כמעט.

 

מגוון של יעדים וגם של גילאי תיור

עם זאת, רצוי מאוד לשים לב שהיעדים הלכו והתרחבו עם השנים והפכו אקזוטיים וגם טווח הגילאים של הנוסעים, גם לטיולי ספורט או אקסטרים,  הלך וגדל. יותר ויותר אנשים בגילים שפחות תיירו בעבר נוסעים היום לכל מקום כמעט, מתוך יצר הרפתקנות או אתגר אישי. זה מגביר לא רק את הסיכוי הסטטיסטי שיקרה משהו אלא מרחיב גם את קשת הפגיעות והתקלות. מכיוון שכך, מומלץ לא להקל ראש בביטוח נסיעות לחו"ל ולהתאים את הפוליסה ליעד וגם לאנשים. כלומר, לא להסתפק בפוליסות הסטנדרטיות שמכסות טווח מסוים של אפשרויות אלא להתאים סעיפים מסוימים לא רק לצרכים של הנוסעים אלא גם לאפשרויות ולסיכונים שאורבים להם בכל יעד.

 

מהם הסיכונים הממתינים בטיולים לפי יעד?

אין יעד שאין בו סיכון, גם לא באירופה הקלאסית, האפשרות להיפגע חלילה גם ללא חווית אקסטרים קיימת כל הזמן, היא לא חייבת להיות דרמטית  וגם לא חסרות סיבות, כמו חלילה נפילה, תאונת דרכים, הידבקות במחלה. גם יעד כמו אפריקה יכול להיות בעייתי, ופעמים דווקא בחופשה מה שיכול להשתבש עשוי להשתבש - מתקרית ביטחונית מקומית ועד תאונה בשמורת טבע נידחת או מחלה מקומית שלא התחסנתם אליה. אם אתם נוסעים למקומות אקזוטיים כמו המזרח הרחוק, אנחנו כבר יודעים שאי אפשר לחזות חלילה אסונות טבע גם אם נדמה לנו יש מי שמתריע מראש על גלי צונאמי במקום רחוק מיעד הטיול. זכרו שרשויות החירום במקומות כאלה, גם אם הן מורגלות באסונות טבע כמו שיטפונות ורעידות אדמה, עדיין מתפקדות בסטנדרט של עולם שלישי יחסית. תצטרכו לקבל מענה במקום ואולי חלילה להיעזר במשלחת חילוץ, והכל חייב להיות כלול בביטוח, כמובן.

 

סיכונים הנובעים מהמטיילים עצמם

בין אם אתם צעירים ובריאים ובין אם פרגנתם לעמכם טיול תרמילאים עם יציאתכם לגמלאות, מצבכם הבריאותי יכול להשתנות כהרף עין במקומו חדשים, עם הרפתקאות חדשות, עם מאכלים ותנאי מזג אוויר שאינכם מורגלים בהם. לא כדאי לקחת סיכונים בשום גיל, גם אם זה עתה השתחררתם מהצבא במצב גופני אידיאלי. דווקא זה עשוי לעודד אתכם לקחת יותר סיכונים ולצאת לטרקים שבהם תמיד יכולים לקרות תאונות. הגורם האנושי חשוב במיוחד כשאתם מסתמכים על צוותים מקומיים שאינכם יכולים לדעת מהי רמת המיומנות שלהם ואם הם באמת מורשים לעשות זאת. בטחו את עצמכם על מקרה שעלול לקרות.